Druk wizytówek


Chyba każdy, kto chce zamówić wizytówki zastanawia się nad tym gdzie wykonać wydruk, jaką grafikę zastosować i co zrobić, aby były one charakterystyczne i rzucające się w oczy. Wbrew pozorom sposobów tworzenia wizytówek jest wiele. Różnią się one nie tylko efektywnością i estetyką, ale też kosztem.

Podstawowym rodzajem wizytówek są te, które powstają w wyniku druku offsetowego lub ewentualnie druku cyfrowego. Tworzone są one na podłożu kredowym. Ich najważniejszą zaletą jest stosunkowo niski koszt. Jeśli zamierzamy drukować dużą ilość tego typu przedmiotów, najkorzystniej cenowo wyjdzie nam zdecydowanie offset. Farby w przypadku wizytówek tworzonych na podłożu kredowym można zabezpieczać - chociażby specjalistyczną folia lub lakierem dyspersyjnym (opcjonalnie lakierem UV).

Wyróżnić możemy też wizytówki, które posiadają pewne cechy charakterystyczne, ozdobne. Zaliczymy do nich chociażby wizytówki z lakierem wybiórczym oraz wizytówki tworzone z użyciem papieru ozdobnego. Wizytówki z lakierem wybiórczym są nietypowe, a lakierowany jest jedynie określony element przedmiotu. Pozostała część wizytówki jest matowa. Stanowi to bardzo ciekawy i rzucający się w oczy efekt wizualny. Wizytówki na papierach dekoracyjnych wykorzystują natomiast ciekawe papiery ozdobne (np. różnokolorowe, pozłacane). Takie wizytówki sprawiają wrażenie luksusowych, ekskluzywnych.

Bardzo nietypową, ale w ostatnim czasie modną jest wizytówka przezroczysta. Jest to bardzo pomysłowa i zarazem zwracająca uwagę wizytówka, która mimo wszystko należy wciąż raczej do rzadkości. Drukowana jest ona na określonym tworzywie sztucznym PVC oraz PP przy uwzględnieniu bezwonnego offsetu UV. Takie wizytówki są bardzo wytrzymałe i zarazem odporne na zarysowania. Niestety - będą nieco droższe niż ich typowe odpowiedniki.

Wybierając wizytówkę należy też dobrze przemyśleć jej grafikę. Czytelność, elegancja, użyteczność - to cechy, która każda prawidłowo wykonana wizytówka powinna spełniać. Druk wizytówek powinien być wykonany przez profesjonalną firmę, która zajmuje się taka aktywnością na co dzień.